Aktualności

Zobacz najnowsze wiadomości i nowości

drewno mokre czy suche ?

Rynek oferuje drewno konstrukcyjne w różnej jakości - jak mądrze wybrać z czego budować?

Najtańsze drewno tzw. MOKRE  (suszone tylko poprzez sezonowanie czyli leżakowanie, lub prosto z lasu) jest niestrugane i ma wilgotność powyżej 30% podczas kiedy drewno konstrukcyjne SUSZONE KOMOROWO , heblowane a jego wilgotność waha się pomiędzy 12-18%.

Od wilgotności drewna (i wcale nie chodzi tu o to czy zmokło na deszczu) zależy żywotność materiału a co za tym idzie konstrukcji z niego zbudowanych.

Drewno suszone komorowo jest nawet o 70% bardziej wytrzymałe na zginanie, wytrzymuje więc większe obciążenia, a nadana certyfikatem klasa wytrzymałościowa np. c24 oznacza wytrzymałość na nacisk 24 N/mm2.

Poleca nas sam Karol Bedorf!

Wspieramy sportowców z naszego miasta. Współpracujemy z Karolem Bedorfem, wielokrotnym mistrzem federacji KSW w wadze ciężkiej i jako sponsor mamy zaszczyt kibicować mu w treningach i walkach.

Nagroda "Orły Branży Budowlanej"

Jest nam niezmiernie miło pochwalic się nagrodą ORŁY BRANŻY BUDOWLANEJ jaką otrzymaliśmy jako producent domów i ośrodków wypoczynkowych.

RODO i polityka prywatności

Szanowni Państwo,

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – dalej jako RODO), informujemy, że:

Kilka słów o cenach :)

CZEMU TAK DROGO? ktoś spyta? Ale czy aby na pewno drogo?

CENA - zaczarowane słowo, ale cała tajemnica to zawsze jakość.

O malowaniu

Konserwacja drewna suszonego komorowo ma na celu zabezpieczenie jedynie przed warunkami atmosferycznymi głównie elementów zewnętrznych.

Zbyteczna jest impregnacja przeciwko chorobom gdyż drewno w wysokiej temperaturze zostało pozbawione zarodników pleśni , grzybów i owadów, natomiast w uzyskanej wilgotności 12-18% nie rozwijają się już nowe. Dzięki takiej obróbce termicznej drewno staje się odporne na biokorozję, należy je jednak pomalować aby zredukować proces starzenia i uniknąć przebarwień z biegiem czasu.

Kontakt